אודותינו
ארגון "עדי עד - לחיים ולברכה" למען הכנסת כלה, הוקם לע"נ הרב ישראל צבי וגב' ציפורה הבר ע"ה. ארגון ''עדי עד'' מעניק סלי נדוניה מכובדים לכלות, וארגון הבת "לחיים ולברכה" פועל להנעת ולקידום שידוכים. בשביל הכלה של היום ובשביל הכלה של מחר!
אודותינו
ארגון "עדי עד - לחיים ולברכה" למען הכנסת כלה, הוקם לע"נ הרב ישראל צבי וגב' ציפורה הבר ע"ה. ארגון ''עדי עד'' מעניק סלי נדוניה מכובדים לכלות, וארגון הבת "לחיים ולברכה" פועל להנעת ולקידום שידוכים. בשביל הכלה של היום ובשביל הכלה של מחר!
אודותינו
ארגון "עדי עד - לחיים ולברכה" למען הכנסת כלה, הוקם לע"נ הרב ישראל צבי וגב' ציפורה הבר ע"ה. ארגון ''עדי עד'' מעניק סלי נדוניה מכובדים לכלות, וארגון הבת "לחיים ולברכה" פועל להנעת ולקידום שידוכים. בשביל הכלה של היום ובשביל הכלה של מחר!
אודותינו
ארגון "עדי עד - לחיים ולברכה" למען הכנסת כלה, הוקם לע"נ הרב ישראל צבי וגב' ציפורה הבר ע"ה. ארגון ''עדי עד'' מעניק סלי נדוניה מכובדים לכלות, וארגון הבת "לחיים ולברכה" פועל להנעת ולקידום שידוכים. בשביל הכלה של היום ובשביל הכלה של מחר!

העמותה

עמותת "עדי עד" קרן ישראל צבי, הכנסת כלה לאנ"ש בארץ הקודש

"הרי את מקודשת לי…" הלב מוצף בהתרגשות ובאושר. מתחת לחופה, בית חדש נבנה. הרגעים הגדולים בחיים… אבל הדרך אליהם לא תמיד קלה. רצופה ניסיונות והתמודדויות במגוון היבטים.

ארגון "עדי עד" הוקם בשנת ה'תשס"ח, ע"ש הרה"ח הר' ישראל צבי הלוי הבר ע"ה וחרת על דגלו את מצוות 'הכנסת כלה'. הארגון מקיים פעילות נרחבת והיקפית כדי להושיט יד, לקדם ולסייע לחתונות בקהילת חב"ד. הארגון מניח יסודות לבנייני עדי – עד, החל מהנעת השידוך ועד לחתונה:

ארגון "עדי עד" מעניק סיוע ורווחה בדרך לבניית הבית: כל כלה זוכה לקבל חבילת נדוניה עשירה ומכובדת, הכוללת מכשירי חשמל, מצעים ופריטי יסוד מגוונים לבית. לכלות נזקקות מוענק סל מורחב, הכולל נדוניה מלאה, מענק כספי וכן תמיכה מנטלית, ליווי והכוונה.

בשנת ה'תשע"ז, לאחר פטירתה של הגב' צפורה הבר ע"ה, רעייתו של הרב ישראל צבי הלוי הבר ע"ה, יסדו בניה ובנותיה את ארגון הבת "לחיים ולברכה" לזכרה. הארגון מוסיף רובד משלים למצוות הכנסת כלה ומעניק מעטפת תומכת לקידום שידוכים בקהילה, דרך מגוון יוזמות ייחודיות, הן בקרב המשודכים לעתיד, בני ובנות אנ"ש, בדגש על המתבגרים, הן בקרב שדכניות חב"ד שביוזמת הארגון הפכו לקהילה מקצועית מגובשת וכן בקרב קהילת חב"ד ככלל. מטרת הארגון להרבות שמחות בישראל.

כל הפעילות בעמותה עוסקות במלאכת הקודש מתוך תחושת שליחות פנימית, בהתנדבות מלאה. באירגון מתנדבות עשרות פעילות, העוסקות בתחומים שונים: ניהול כספים, ארגון אירועים, רכישת מוצרים, נתינה לכלות, פעילות "לחיים ולברכה", ועוד.

עמותת "עדי עד" הכוללת את ארגון הבת "לחיים ולברכה" אמונה על נתינה מכל הלב, עשייה יצירתית ופורצת דרך בקהילה, בהתמסרות ובתנופת התרחבות מתמדת, כי "אלו דברים שאין להם שיעור… הכנסת כלה".

החזון

בשביל הכלה של היום ובשביל הכלה של מחר!

בארגון "עדי עד" השאיפה היא להגדיל את כמות מוצרי הנדוניה לכל כלה במכשירי חשמל גדולים כגון מקרר, תנור, מכונת כביסה וכן לתת רהיטים בסיסיים לחדר שינה וסלון במחיר סמלי. כמו כן להגדיל את המענק הכספי לכלות מעוטות יכולת .

בארגון "לחיים ולברכה" החזון הוא לבנות מאגר שיכלול בשלב הראשון את כל המשודכים והמשודכות הבוגרים בחב"ד מתוך אחריות קהילתית, מבלי יוצא מן הכלל! בשיתוף עם ועד רבני חב"ד, לתת מענה נכון ובונה במיוחד לאוכלוסית הבחורים הבוגרת המפוזרת בארץ ובעולם. בשלב השני בעז"ה לתת מענה גם לאוכלוסיה הצעירה.

 

היעד הבא…
כדי להגשים את החזון, היעד הבא בדרכו של ארגון "עדי עד" הוא לזכות במשכן קבע, בניין מרווח שיוכל לענות לצרכי הארגון על כל זרועות הפעילות המגוונות.

ובזכות בניית בתים חסידיים, בנייני עדי עד פרטיים, נזכה לבניין הבית הנצחי, בית המקדש השלישי, במהרה בימינו.

עדי עד

קרן "עדי עד" הוקמה בשנת ה'תשס"ח, על שם הרב ישראל צבי הלוי הבר ע"ה. הארגון נוסד על ידי בניו ובנותיו: : הרה"ח הר' אברהם הלוי הבר מנחלת הר חב"ד, הרה"ח הר' שמואל הלוי הבר מניו יורק, הרבנית רחל הנדל מצפת והגב' ברכה טברדוביץ מכפר חב"ד.

הקרן שמה לה למטרה לסייע לכלות ולמשפחות אנ"ש במעמסה הכלכלית האדירה שמלווה תקופה זו. הוצאות החתונה הן רבות וכבדות, והתמיכה מהווה עוגן הצלה למשפחות. הקרן עושה כל מאמץ לתת את הטוב והאיכותי ביותר לכלה, הקרן מציעה לכל כלה מתנת נדוניה המכילה עשרות מוצרים יקרי ערך מהחברות המובילות ,בשווי 5000 ₪, במחיר השתתפות סמלי של 770 ₪ בלבד. סל הנדוניה מכיל: ערכת מצעים וכלי רחצה, ערכה למטבח, מכשירי חשמל וכלי בישול ואירוח, ערכה לשבת קודש, ערכת ספרים לנשמה, ועוד.

מעבר למסלול התמיכה הרגיל, מוצע סל משודרג לכלות נזקקות ומעטות יכולת, המעניק חבילת נדוניה מלאה, מענק כספי וכן תמיכה מנטלית. את הכלה מלווה מתנדבת צמודה בייעוץ, בהכוונה ובמציאת מקורות סיוע נוספים.

הארגון החל לפעול מתוך חדר קטן אך שוקק פעילות במקלט בפאתי כפר חב"ד. בשנה הראשונה עזר הארגון לכ-50 כלות, מספר שגדל בהתמדה עד שכיום הוא עומד על כ-400 כלות בשנה. העשייה המתרחבת הביאה להגשמת חלום, ובשנת ה'תשע"ז עבר הארגון למשכנו החדש – קרוון משופץ ליד ביה"ס לבנות בכפר חב"ד.

צוות ארגון "עדי עד": 

כל הפעילות בעמותה עוסקות במלאכת הקודש מתוך תחושת שליחות פנימית, בהתנדבות מלאה.

בארגון מתנדבות עשרות פעילות, העוסקות בתחומים שונים: ניהול כספים, ארגון אירועים, רכישת מוצרים, נתינה ושירות לכלות, ועוד.

הצוות המסור שלנו, נשים עם לב רחב ועשייה מדהימה:

יו"ר העמותה – הגב' ב. טברדוביץ

ס' יו"ר – הגב' איריס אהובה פייקובסקי

הנהלה: הגב' מ. אהרון, הגב' ח. מארק

ניהול כספים: הגב' מ. קסלמן

שיווק ופרסום: הגב' ח. גולדברג, הגב' פ. בורקיס

חברות הוועד: הגב' ר. הנדל, הגב' ח. ר. הבר, הגב' ח. אהרונוב, הגב' ר. פינסקי, הגב' פ. קטן, הגב' ח. יוזביץ, נ. אהרון, הגב' ב. הכט, הגב' ח. רומנו, הגב' מ. שניאורסון, הגב' ג. כהן,  הגב' ש. בליזינסקי, הגב' ש. נפתלין, הגב' ד. הלפרין, הגב' ג. בורגן, והגב' ש. רודרמן.

ארגון "לחיים ולברכה"

בשנת תשע"ז, לאחר פטירתה של הגב' צפורה הבר ע"ה, רעייתו של הרב ישראל צבי הלוי הבר ע"ה, יסדו בניה ובנותיה את ארגון הבת "לחיים ולברכה", מבית ארגון "עדי עד".
ארגון "לחיים ולברכה" מעניק רובד נוסף ומשלים למצוות הכנסת כלה. הארגון, הייחודי מסוגו, נועד לענות על הצורך לסייע וללוות את בני ובנות אנ"ש במציאת השידוך, תוך מתן מענה מיוחד למתבגרים שבהם. אלה עוברים התמודדות מורכבת, שלא זכתה לתשומת לב ולמענה בקהילה, למרות הצורך הגדל ומתרחב. ארגון "לחיים ולברכה" זיהה את הצורך ונשא את הבשורה, לראשונה בקהילת חב"ד, בהקמת מערך סיוע  ל'משודכים לעתיד' במגוון דרכי פעולה חדשניות, עד למציאת השידוך.
הארגון פועל בשלושה מישורים עיקריים: מול שדכני חב"ד, מול המיועדים לשידוך – 'המשודכים לעתיד', ומול קהילת חב"ד ככלל.

הפעילות בקהילת השדכנים/ות
מתוך הכרה בקהל השדכנים/ות כמנוע עיקרי לקידום שידוכים בקהילה, מתקיימת פעילות רב גונית בקרב קהל זה. הפעילות מובילה לגיבוש ולשיתוף פעולה, ומעניקה פלטפורמה להשתלמות ולהעשרה, במטרה להרחיב את מאגר הרעיונות ולהניע את ההשקעה בשידוכים המאתגרים, על אף המאמץ הכרוך בכך. 
ארגון 'לחיים ולברכה' מקיים בקביעות כנסים ומפגשים ייחודיים לשדכניות, הכוללים תכנית מגוונת ומקצועית. בנוסף, יסד הארגון קבוצת תקשורת פעילה וייחודית לשדכניות, לתיאום ולעבודה משותפת, בניהולה המסור של גב' נחמה אמיתי.

הפעילות בקרב המשודכים לעתיד
מטרת הפעילות בקרב המשודכים לעתיד היא ללוות ולתמוך בהתמודדות, ולהעניק כלים וסיוע מעשי עד למציאת השידוך. בכדי לפעול בקרב המשודכים לעתיד, נדרש ארגון "לחיים ולברכה" להתגבר על מחסומים חברתיים וחששות מסטיגמה ומשיפוטיות. הארגון לא נרתע מהאתגר, ובעבודה נחושה, הצליח לשנות גישה ולפרוץ את מעגל הבדידות.
במקום לראות במיועדים לשידוך 'רווקים מתבגרים', טבע הארגון מונח מעודד, בגישה חסידית מעצימה: "משודכים לעתיד". הפעילות עם המשודכות לעתיד כוללת מפגשים, התוועדויות, טיולים חווייתיים, הרצאות וסדנאות מקצועיות, סמינריונים, ועוד מגוון תכניות מרתקות. בנוסף מתקיים באופן קבוע מפגש וירטואלי – שיחת ועידה טלפונית שבועית, בה מועבר תוכן ייחודי מפי אשת מקצוע או מומחית, בנוסף להעצמה החברתית.
ארגון "לחיים ולברכה" מעניק למשודכות לעתיד פלטפורמה לגיבוש, להעצמה ולסיוע הדדי.

הפעילות בקהילת חב"ד
בכדי למנף את העזרה למשודכים לעתיד, ולהרחיב את מעגל הרעיונות לשידוכים, הציב ארגון "לחיים ולברכה" מטרה לגייס את כלל הקהילה. לשם כך נדרש לפתח מודעות לאתגר הקהילתי והנעה להירתם לפעולה. מערך הפעילות מרוכז תחת הסלוגן 'לכולנו אכפת'. הפעילות כוללת קמפיינים פורצי דרך המקיפים את אמצעי המדיה החב"דיים המגוונים, מבצעים נושאי פרסים יקרי ערך לאנ"ש הפועלים להציע וליזום פגישות שידוכים, מיזמים מקוריים כגון הפרשת חלה בט"ו באב ותפילת רבים לצד החלטה טובה, לזירוז השידוכים עבור המצפים, ועוד. 

צוות "לחיים ולברכה"
הפעילות בעמותה עוסקות במלאכת הקודש מתוך תחושת שליחות פנימית ומבלי לקבל תמורה, בהתנדבות מלאה. בצוות ארגון "לחיים וברכה", חוברות יחדיו נשים נשואות לצד ה"כלות שבדרך…":
ב. טברדוביץ, א.א. פייקובסקי, נ. אמיתי, ח. גולדברג, פ. פרידמן, הגב צ. אלבז, ב. קניג, י. פרוס. ש. כהן, ח. גליס, ר. בלוי, מ. לנדו, ב.א. ברבוט, ח. וייסברג ומ. אפל, 

הרה״ח הר׳ ישראל צבי הלוי הבר ע״ה

בסד

הולדתו
הרה”ח הר' ישראל צבי הלוי הבר ע"ה, נולד בי' בכסלו תרפ”ד בלודז' שבפולין לאביו הרב חיים אליעזר הלוי ולאימו מרת שרה, בת הרב משה מנחם זיידרמן. הוריו נמנו על המשפחות הנכבדות של חסידי אלכסנדר, ובתקופה בה נולד הם התקרבו לליובאוויטש.

דער לאדזאר תמים
חסיד ותמים אמיתי היה הרב ישראל צבי מימי נערותו עד ימי זקנותו. כל מעשיו עשה בפנימיות ובתמימות אמיתית, ויחד עם זה חונן בפיקחות ובכישרון נדיר.
וכמדומה, אשר הכינוי שכינהו הרבי בעצמו, בשם: "דער לאדז'ער תמים" ('התמים מלודז") מתאים מאוד לתכונתו, כי לאדז'ער הוא כינוי לפיקחות ויחד עם זה הוא תמים אמיתית, עליו כתב הרבי הריי"ץ נ"ע (ניסן תש"ד): "ידידי ותלמידי היקר והנעלה בעל כישרונות מצוינים ושקדן טוב ותיק וחסיד איש ירא אלוקים".

על שלושה דברים העולם עומד
מצוין היה בשלושת העמודים שעליהם העולם עומד, מתמיד גדול היה בלימודו כל שנות חייו, עובד ה' היה בתפילתו, חן מיוחד היה לו בהיותו מתפלל לפני הציבור, ויחד עם זה עסק במרץ בגמילות חסדים שהקים לכבוד אביו וחמיו. אוהב ואהוב היה על הבריות, את כולם קיבל בסבר פנים יפות ותמיד נסך חיוך נעים על פניו.
על הדרת הפנים המיוחדת הזו, אמר לו הרבי: אתה וה'ציור' שלך תסתובבו ברחובות רומניה. מאז הקפיד הרב הבר לא ללכת ברחובות צדדיים המקצרים את הדרך אלא ברחובות ראשיים. מקושר היה בכל נימי נפשו אל הרבי ולהוראותיו, פעיל היה בכל ה'מבצעים' והכול עשה בפשטות ובצניעות, ביראת שמיים ובלי בליטות.

שליחות ברומניה הקומוניסטית
בברכת הרבי נסע לרומניה כדי לכהן כשוחט בקהילות היהודיות, אלא שמלבד היותו שוחט, עסק בהפצת היהדות והחסידות, בעידוד ובהכוונת הרבי. בתום שנתיים חזר לארץ הקודש, וכעבור מספר שנים שב בשנית לרומניה והפעם כשליח הרבי, אולם כלפי השלטונות נותר בתפקידו הקודם – שוחט של הקהילה המקומית.
היה עליו לפסוע בזהירות המרבית בין הטיפות כדי להפיץ את אור היהדות והחסידות, שכן השלטון הקומוניסטי הצר את פעולות הדת. חרף המעקבים הצמודים, הצליח הרב הבר בצורה חכמה לפעול לקירוב יהודים אשר אצל רבים מהם הוא היה הקשר היחיד שלהם עם היהדות. תפקיד מורכב זה הוטל על הרב ישראל צבי הבר, שהיה איש אמת וחסיד המקושר בלב ונפש לרבותינו נשיאינו.

קירובים מיוחדים בתשרי הראשון 
מרשימותיו:
“לתשרי תשכ”ו, נסעתי בפעם הראשונה לרבי. במהלך שהותי בחצר הרבי נכנסתי מספר פעמים ליחידות. ב'יחידות' הראשונה מסרתי לרבי מספר דפים של שאלות שונות ובקשות שלי ושל אלו ששלחו עימי, ובנפרד מסרתי לרבי פתק ובו שאלתי בעניינים רוחניים שלי. בין היתר כתבתי שם, כי אם הרבי מקרב אותי, זה יהיה טובת רבים, כי הרבה יודעים שנסעתי לרבי, הרבה מהשכונה בתל אביב ועוד… על כך הגיב הרבי: "מה שאתם אומרים שזה יהיה טובת רבים, מספיק לי טובתכם אתם!"

שידוכיו ונישואיו
בהגיעו לפרק האיש מקדשהציעו לו את תבלחטא הגב’ צפורהבתו של החסיד הנודעהמשפיע הרב מאיר בליזינסקי. פרטי ההצעה הועברו אל הרבי הריי"ץ והמענה החיובי הגיע במברק מב' תמוז תש"ג: "אני מאשר את השידוך ומאחל מזל טוב”. הכלה זכתה לקבל אגרת מהרבי הריי"ץ, ובו מברכה בקשר לבואה בקשרי השידוכין, וכן נכתב בו ביטוי מיוחד בעבורה: “הנני רואה בך בינה יתירה ודעת ישרה”.

הגב’ צפורה הבר הייתה למעלה משישים שנה עזר לבעלה. גם בשנים קשות מצד הפרנסה וכיו”ב ידעה לכלכל דרכה ולדאוג לבעלה ולילדיה. עמדה לו לעזר בשליחות להאיר את חשכת הגלות הרומנית. 

זכה ב”ה להעמיד דור ישרים מבורך, חסידים, מקושרים, ראשי ישיבות ושליחים!

קרן זו הוקמה לע”נ של הרה”ח הר’ ישראל צבי הלוי הבר על ידי בני משפחתו וידידים.

נלבע ביום טו כסלו תשסז

ת.נ.צ.ב.ה.

הגב' צפורה הבר​

ילדותה
הגב' צפורה הבר נולדה בפולין בשנת תרפ"ז, בת בכורה להוריה הרה"ח הרב מאיר בלז'ינסקי ע"ה וזוגתו הגב' אלטע שרה ע"ה. היא נולדה בפולין, ובהיותה בת שמונה עלתה המשפחה לארץ הקודש, כעשור לפני מלחמת העולם השנייה. לפני עלייתם לארץ הקודש, זכתה להיכנס ליחידות אצל הרבי הריי"צ יחד עם משפחתה. היה זה כאשר אביה ואחיה נכנסו ליחידות, לקבל את ברכת הרבי לנסיעה, וצפורה יחד עם אמה נשארו בחוץ, אך הרבי הריי"צ שאל עליהן והורה להכניסן.
כילדה וכנערה, הייתה צפורה כאם לאחיה ולאחיותיה. אמה הייתה טרודה בטיפול באחיה שחלה בפוליו ל"ע, ושהתה זמן רב לצדו בבית הרפואה, וצפורה נשאה בעול הבית במסירות רבה, וגידלה את הילדים.

"בינה יתרה ודעת ישרה"
כשהגיעה לפרקה, באה בקישורי התנאים עם הרה"ח הרב ישראל צבי הבר ע"ה. לרגל קשרי השידוכים, כתב לה הרבי הריי"צ מכתב ברכה בו ציין את מעלותיה הסגוליות בנוסח נדיר ומיוחד:  "הנני רואה בך בינה יתרה ודעת ישרה, והנני מברכך כי יחזק השי"ת את לבך ודעתך בגשם וברוח…"

 בחכמה בנתה ביתה
בערב חתונתה, והיא נערה בת שבע עשרה בסך הכול, התפללה תפילת מנחה בכוונה ובבכיות. לשאלת אמה, ענתה שהחליטה להקריב הכול בשביל לבנות בית של תורה ויראת שמיים. זה היה היסוד לבית החסידי שאכן זכתה לבנות.
לאורך השנים, בכל תנאי החיים, גם בזמנים קשים של דוחק כלכלי, תמיד ניכרה בה ההקפדה על קיום המצוות ללא פשרות ובהידור. לצד זאת, תמיד השרתה בבית אווירה נעימה וחמה, והרעיפה דאגה ואהבה הן על בני המשפחה והן על האורחים שזכו לבית פתוח וליחס מיוחד. באישיותה המיוחדת שילבה בין השקעה בבית פנימה לבין עשייה ציבורית, בין גשמיות ורוחניות, באיזון מופלא.

ממייסדות ארגון נשי ובנות חב"ד  
הגב' צפורה הבר הייתה חסידה ומקושרת לרבי, ואשת עשייה פעילה ונמרצת בבית ובחוץ. הייתה ממייסדות ארגון נשי ובנות חב"ד בארץ הקודש, החל מארגון הכינוס הארצי הראשון. לצד עבודתה כמורה, פעלה בארגון במרץ ובהתמסרות בהקמת התשתית לפעילות הארצית הענפה של נשי ובנות חב"ד ובפיתוחה לאורך השנים. זכתה ליחס מיוחד ולעידודים נפלאים מהרבי. במכתביו הק' תמיד עודד אותה לפעול בארגון נשי ובנות חב"ד, ייעץ ובירך להצלחה בשילוב העשייה בבית ובחוץ, ואף ביקש שתכתוב את חוות דעתה אישית על הפעילות, בנוסף לדו"חות ההנהלה הרשמיים. במכתביו הק' לבעלה הרב הבר, ביקשו הרבי לעודדה ולסייע לה כך שתוכל לעסוק ולהוסיף בפעילות נשי חב"ד.

חוצה ופנימה, במאור פנים
כאשר הטיל עליהם הרבי את השליחות לרומניה, יצאה עם בעלה והייתה עזר כנגדו להאיר את חשכת הגלות הרומנית, בכל תנאי השליחות המורכבים, תחת השלטון הקומוניסטי. הם פתחו את ביתם ליהודי המקום במאור פנים, והקרינו אור יהדות וחסידות, שהשפיע על יהודים רבים.
גם בשנים מאוחרות יותר, כשהתגוררה בכפר חב"ד, לא הפסיקה לפעול ולעשות: כחברה ב"ועד המוסיפים" בשיכונים, כפעילה בניהול המדרשיה ביד רמה, וכשכנה וידידה אכפתית, מאירת פנים ומסייעת לכל אחת. התברכה ב'חוש' מיוחד באהבת ישראל, הקרינה חום וידידות אמתית. חשה את צרכי הזולת, הושיטה יד תומכת ומסייעת, והשקיעה בנתינה ברוחב לב. השרתה סביבה אווירה חיובית, אופטימיות והכרת הטוב.
גב' צפורה הבר נפטרה בכ"א בסיוון ה'תשע"ז. הותירה אחריה ב"ה דור ישרים מבורך, בנים ובנות, נכדים ונינים שכולם הולכים בדרכי התורה והחסידות, חסידים ומקושרים, ראשי ישיבות ושלוחים.