התו השמח וחב"ד מאצ': מה חושבת על זה השדכנית? ראיון

התו השמח והכלי החדשני

'התו השמח' יצא לדרך! המיזם המיוחד של מענק כספי למשדכי בוגרים מופעל על ידי ארגון עדי עד בשיתוף עם הרב יוסי קריצ'בסקי מקרן מרומים, המוביל את שיתוף הפעולה מתוך אכפתיות כנה לשידוכי אנ"ש. רבים מקהילת אנ"ש כבר החלו לקחת חלק בהשתדלות להרבות שמחות ולבנות בתים. מי שמאפשר את הכלים המעשיים להשתדלות זו הוא ר' משה רייכמן, שהקים ומנהל במסירות וביעילות את אתר חב"ד-מאצ', הכלי החדשני לשידוכי חב"ד דרכו כבר נסגרו מאות שידוכים! ואם בימי שגרה נגבה תשלום סמלי של 80 ₪ בהכנסת פרופילים חדשים לאתר, לרגל מבצע 'התו השמח' פתח הרב רייכמן את האתר להכנסת פרופילים חדשים ללא תשלום – מוגבל לתקופת המבצע. בימים האחרונים מצטרפים בקצב מוגבר פרופילים חדשים לחב"ד-מאצ'. לצד זאת, נרשמים שדכנים ואכפתניקים לאתר, ולאחר סינון וראיון אישי הם מקבלים גישה ומשתמשים בכלי הטכנולוגי לחיפוש מהיר, חכם ויעיל.

זה הזמן להוסיף בהשתדלות להקמת בתים בישראל. נשואים? פקחו עיניים, חשבו, התאימו והציעו. מחפשים? שדרגו את ההשתדלות שלכם והכניסו את הפרופיל האישי לחב"ד-מאצ'. ואולי, כמו מאות זוגות שכבר ניסו ונישאו דרך חב"ד-מאצ', אולי תהיה זו קפיצת הדרך האישית שלכם אל השידוך.

כל אחד יכול

"כחלק מעבודת השדכנות, אני משתמשת בחב"ד-מאצ' ונעזרת רבות בכלי הזה" – מספרת השדכנית הגב' רינה גרשוביץ, ומשתפת ב'שידוך-של-חב"ד-מאצ'": "ראיתי באתר חב"ד-מאצ' את הבחור, שבמקור הוא מהארץ אך בתקופה האחרונה חי בחו"ל. כנראה בעקבות הקורונה הוא הגיע לארץ, וכשפניתי אליו 'תפסתי' אותו עם הפנים החוצה – הוא כבר תכנן את חזרתו לחו"ל. בכל זאת הצעתי לו לחכות ולהיפגש עם בחורה שגם אותה ראיתי בחב"ד-מאצ', ונס שהוא הסכים להיפגש – כי השידוך ברוך ה' יצא לפועל".

  • מה החידוש של חב"ד-מאצ' על פני הפורומים הפעילים של השדכניות?

הגב' גרשוביץ:" בחב"ד-מאצ' הפרופילים מפורטים ונותנים תמונה רחבה על המועמדים, ובנוסף אפשר לבחור באופן אישי קריטריונים ולנסות חיפושים שונים שמובילים להצעות מגוונות ורלוונטיות. זו השתדלות שלא רק פותחת פתח אלא הרבה פתחים, ומגדילה באופן משמעותי את טווח האפשרויות".

  • האם לדעתך שידוכים זה עסק לשדכניות מקצועיות בלבד?

"ממש לא. כל מי שאכפת לו ורוצה באמת לעזור יכול להיכנס לזה ולנסות, כי בידינו ההשתדלות, והתוצאות – בידי הקב"ה. מניסיוני, לא תמיד רואים הצלחות וזה לא קל, אבל כששידוך נסגר – זו תחושה עילאית ממש. מי שאומר מי אני ומה אני – זו נקודת מוצא מצוינת להתחיל משם בשידוכים, מתוך תחושת שליחות, לקפוץ למים – כעין 'קריעת ים-סוף' פרטית שלך, לצאת מעצמך ולעזור לאחרים, ומשם בעז"ה להביא לקריעת ים-סוף של זוגות במציאת השידוך ובהקמת הבית.

כששידוך נסגר, אני מרגישה זכות עצומה שהקב"ה בחר בי להוציא לפועל את ההכרזה שהוכרזה 40 יום קודם יצירת הוולד… ממחשבתו של הקב"ה, לדיבור – בת קול, ולמעשה – שהוא החלק שלנו בשליחותו של הקב"ה, כאן בעולם המעשה. כולנו רוצים כבר לזכות להתגלות משיח צדקנו, ביחד נצליח כולנו לקרוע את הים!! לקרוע את השמיים!! ולסייע בהקמת עוד בית ועוד בית וכך לזרז את הגאולה, שנזכה לה בקרוב ממש".

מאמרים באותו נושא