לקראת שידוכי הילדים: אמ"ת אחת, 3 טיפים

הזמן טס, והינה את, אימא צעירה, כבר מתקרבת לשלב השידוך של הבן או הבת הבכור/ה.

ההתרגשות מטפסת, ועימה החששות… הגב' ברכה טברדוביץ', יו"ר ארגון עדי עד – לחיים ולברכה, מעניקה שלושה טיפים לתקופה המיוחדת אליה את נכנסת:

שלושת הטיפים מקופלים ב'אמת' אחת. אמ"ת = אמונה, מתנה, תפילה.

  • אמונה

גם אם את לחוצה – אל תלחיצי את הבת, או יותר נכון – השתדלי לא להיות לחוצה בעצמך, כדי לא להלחיץ את הבת או הבן. גם אם חיכיתן לבחור, שהגיע במיוחד מהרבי, המשפחות משני הצדדים הסכימו, הפגישה יצאה לדרך ולא הלך – אל תילחצי ואל תלחיצי. אם הצד השני לא רוצה – אולי כך טוב יותר, ההתלבטות נחסכה מכם. אם בתך, או בנך, לא רוצה – אפשר לשאול ולנסות, אך כשהתשובה נשארת שלילית, חבל להשקיע אנרגיות מיותרות. זכרי – "ארבעים יום קודם יצירת הולד בת קול יוצאת ואומרת בת פלוני לפלוני". אמונה – הכול משמיים! השידוך כבר נקבע מזמן… והמתאים ביותר עוד יגיע.

  • מתנה

לעיתים מתבלבלים וחושבים שמתנת השידוך היא עבורנו, ההורים… כך ניתן לראות אימהות שלא עורכות תיאום ציפיות עם הבת או הבן, ומחפשות משודך/ת שמתאים להורים אך כלל לא מתאים לבן או לבת.

בל נשכח שהמתנה העיקרית של השידוך היא עבור החתן והכלה. זהו הרמז בפסוק "חתניו לוקחי בנותיו" האם האדם מחפש את 'חתניו' – חתן שיתאים לשאיפות שלו, לכבוד שלו וכדו', או 'לוקחי בנותיו' – חתן שיתאים לבתו…

גם ההורים יזכו בעז"ה לשמוח במתנת השידוך, אך לפני הכול – המתנה מיועדת וצריכה להתאים למשתדכים.

  • תפילה

לא לשכוח להרבות בתפילה לסייעתא דשמיא. פשוט לשאת תפילה ולבקש – ה', עזור לנו למצוא את השידוך המתאים בשמחה ובטוב לבב.

אתר "עדי עד – לחיים ולברכה" כאן בשבילך, עם טיפים, רעיונות ותכנים לכלה של היום ולכלה של מחר. נאחל לך שתזכי להשיא את בנך/בתך מתוך שמחה וטוב לבב, ושנזכה כולנו במהרה לחתונת כנסת ישראל והקב"ה, בהתגלות משיח תיכף ומייד ממש!

מאמרים באותו נושא

מאגרי מידע ומדריכים

מאגר שדכניות חב"ד

לצעירים, לבוגרים, למאותגרים, לפרק ב' ולכווווולם: המאגר המעודכן של שדכנית חב"ד כולל פרטי התקשרות וציון קהל היעד הספציפי עימו עוסקת כל שדכנית. להורדה לחצו כאן:

קרא עוד »